Продавець Картини по номерам, розмальовки по цифрам розвиває свій бізнес на Prom.ua 11 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
5940 відгуків
Даруємо знижку 5% за фото намальованої картиниДетальніше

Картина по номерам і товари для творчості та хобі з доставкою по Україні

+380 (96) 098-99-00
+380 (99) 933-83-63
+380 (93) 600-77-11

Мило своїми руками

Мило своїми руками

Як з'явилося перше мило

Мило використовується людьми вже багато століть, і ми не можемо уявити сучасне життя без нього. Ми настільки звикли до існування мила, що навряд чи замислюємося про його історію. Цікаво, що суперечки про те, кому ж насправді належить винахід мила, досі ведуться і не можна з упевненістю сказати, який народ був першовідкривачем цього дива.

    Історія миловаріння почалася приблизно 6 тисяч років тому. До появи мила люди пробували очищати тіло і одяг різними способами. Стародавні єгиптяни використовували для вмивання бджолиний віск, греки пісок з берегів Нілу, скіфи – деревину. Для прання теж використовувалися різні засоби і методи, які на сьогоднішній день вважаються дуже незвичайними. Це був свіжий послід, бичача жовч, мозкові кістки і т. д.

 

Але хто ж був родоначальником сьогоднішнього незамінного продукту? Існує багато версій. За однією з них, перше мило виробили в Шумері. На древніх шумерських табличках зображений процес, дуже схожий на миловаріння. Деревний попіл змішували з водою і варили, а потім растапливали в ній жир. Інша версія приписує заслугу створення стародавнім єгиптянам. Мило виготовляли з тваринних і рослинних жирів, які розігрівалися разом з содою і лужними солями. Тим не менше, поглянувши в історію, щиро радієш, що живеш саме в цей період. ;)

Сучасне виготовлення

Звичайно, у наш час технологія виготовлення мила істотно змінилася. У спеціальних ємностях нагріті жири (тваринні, рослинні або жирозаменители) обмилюють їдкою лугом. У результаті виходить мильний клей – однорідна в'язка рідина, яка складається з мила і гліцерину. Під час охолодження він густіє. Такий продукт називають клейовим милом, а технологія «прямим методом».

Існує також «непрямий метод», під час якого мильний клей обробляють електролітами. Одержане мило називають «ядрова».

Також є вищий сорт мила – пипированное. Щоб його отримати, висушене ядрове мило перетирають на валиках пипирной машини. Все це відбувається на таких машинах:

Для людини, мало знайомого з хімією, все це звучить занадто складно, але зате таке мило виходить хорошої якості і довго зберігається.

А що, якщо самому стати миловаром?

У наш час все більшу популярність набирає домашнє миловаріння. Якщо раніше за розкриття секрету виготовлення мила позбавляли життя, то сьогодні цей процес вже не є секретом. В Україні існує не один магазин миловаріння, в якому не тільки розповідається, як виготовити мило своїми руками, але і можна купити все, що для цього знадобиться.

Ті, хто вже пробував створювати таке домашнє диво, погодяться, що це дуже цікаве і творче заняття. У вас з'явиться прекрасна можливість проявити свою фантазію і зробити гарну річ. Новачкам у цій справі краще брати за основу нейтральне дитяче мило. Поступово можна перейти на використання мильної основи.

Сам процес створення мила досить простий, так що його можна довірити навіть дитині. Необхідну кількість мильної основи потрібно подрібнити з допомогою терки або нарізати на невеликі рівні за розміром кубики. Потім основу потрібно розплавити на водяній бані або в мікрохвильовій печі. Час процедури залежить від кількості мильної основи, але обов'язково потрібно стежити, щоб маса не закипіла. Коли маса стане однорідною, в неї потрібно додати масло і фарба, і ретельно перемішати до однорідного кольору.

У трохи остигнула мильну основу додаємо ароматизатор і розливаємо масу в спеціальні формочки. Після повного охолодження маси, її потрібно акуратно вийняти з форми. І вуаля – у нас вийшло мило! Звичайно, у кожного досвідченого миловара є свій рецепт, як отримати ексклюзивне домашнє мило. А тим, хто хоче освоїти миловаріння - інтернет може стати справжнім помічником.

Наприклад, ось як наочно відбувається все це чудо-юдо:

І ось, що вийшло в результаті:

Диво, чи не правда? :)

Процес виготовлення мила цікавий не тільки дорослим, але й дітям. У нашому інтернет-магазині можна побачити набори для творчості, які допоможуть маленьким непосидам втілити свою творчу енергію. Такі набори для миловаріння зроблять з простого проведення часу захоплюючу гру. Адже діти так люблять змішувати кольору і експериментувати з формами. Хто знає, може бути, процес створення мила і стане вашим улюбленим хобі? Ви не тільки створите натуральний продукт, але і порадуєте своїх рідних і близьких.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner